Main Competition

Main Competition

10 000 Ugly Inkblots

directed by: Dmitry Geller

duration: 8:10 min

from: Russian Federation

year: 2020

Main Competition

Ahead

directed by: Ala Nunu Leszynska

duration: 5:00 min

from: United Kingdom

year: 2019

Main Competition

Anthropocene

directed by: Moritz Schuchmann

duration: 2:30 min

from: Germany

year: 2019

Main Competition

Candy Can

directed by: Anton Octavian

duration: 9:15 min

from: Romania

year: 2020

Main Competition

Ceva

directed by: Paul Mureșan

duration: 8:46 min

from: Romania

year: 2018

Main Competition

Hook

directed by: Ivan Ivanovski

duration: 6:26 min

from: Macedonia

year: 2020

Main Competition

Imbued Life

directed by: Ivana Bosnjak, Thomas Johnson

duration: 12:15 min

from: Croatia

year: 2019

Main Competition

Jacques’ rampage or when do we lose our self-confidence?

directed by: Máté Horesnyi

duration: 8:00 min

from: Hungary

year: 2018

Main Competition

Kaval

directed by: Sasa Stanisic

duration: 10:26 min

from: Macedonia

year: 2020

Main Competition

Lickalike

directed by: Rebecca Bloecher

duration: 8:00 min

from: Germany

year: 2019

Main Competition

Mirror

directed by: Laura Pop

duration: 3:14 min

from: Belgium

year: 2020

Main Competition

Morning

directed by: Vojtěch Domlátil

duration: 3:33 min

from: Czech Republic

year: 2019

Main Competition

Mr. Mare

directed by: Luca Tóth

duration: 19:28 min

from: Hungary

year: 2019

Main Competition

Old Hag

directed by: Julie Rembauville, Nicolas Bianco-Levrin

duration: 7:37 min

from: France

year: 2020

Main Competition

One of many

directed by: Vuk Mitevski

duration: 11:00 min

from: Macedonia

year: 2020

Main Competition

Orbit

directed by: Tess Martin

duration: 6:49 min

from: Netherlands

year: 2019

Main Competition

Purpleboy

directed by: Alexandre Siqueira

duration: 13:55 min

from: Portugal

year: 2019

Main Competition

Quarantine

directed by: Ivan Andreevski

duration: 4:35 min

from: Macedonia

year: 2020

Main Competition

SH_T HAPPENS

directed by: Michaela Mihályi, David Štumpf

duration: 13:10 min

from: Czech Republic, Slovakia, France

year: 2019

Main Competition

Tasks of The Day

directed by: Petya Zlateva

duration: 5:00 min

from: Bulgaria

year: 2019

Main Competition

The Lonely Orbit

directed by: Frederic Siegel, Benjamin Morard

duration: 9:20 min

from: Switzerland

year: 2019

Main Competition

The princess and the shepherd

directed by: Vladimir Lukash

duration: 7:06 min

from: Macedonia

year: 2020

Main Competition

The Rhythm of the Fall

directed by: Gjorgji Mitrevski

duration: 03:26 min

from: Macedonia

year: 2020

Main Competition

Time o´ the Signs

directed by: Reinhold Bidner

duration: 8:36 min

from: Austria

year: 2019

Main Competition

Urban Sphinx

directed by: María Lorenzo

duration: 4:53 min

from: Spain

year: 2020

Main Competition

Where do babies come from?

directed by: Valerie Chang

duration: 2:04 min

from: Netherlands

year: 2018

Main Competition

Daughter

directed by: Daria Kashcheeva

duration: 14:50 min

from: Czech Republic

year: 2019

Flipbook Film Festival ©